چهارشنبه, 22 آبان 1398 English
         

رو عنوان : خان محمد غیبی حاجیور رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در سومین کارگاه آموزشی پنجمین دوره شوراهای اسلامی استان خاطر نشان کرد:
عنوان : شوراها برای دستیابی به جایگاه واقعی شان نیاز به آموزش دارند
عنوان گروه خبري :
پیوندها :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در سومین کارگاه آموزشی پنجمین دوره شوراهای اسلامی استان که در شهرستان کوهرنگ مورخ 27/5/98 برگزار گردید خان محمد غیبی حاجیور رئیس شورای اسلامی استان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم و خیر مقدم و تشکر ویژه از حضور به موقع اعضای شوراهای اسلامی در کارگاه آموزشی خاطر نشان کرد: شوراها یکی از نهاد های انقلابی هستندو فلسفه وجودی شوراها هم از منظر بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و هم مردم  بسیار مهم بوده و هست چرا که شوراها مسائل و مشکلات جامعه شهری و روستایی را بیان و پیگیری می کنند. اگر دقت کنید در هر زمینه ای که قرار است مطلبی بیان شود چه به لحاظ اجتماعی و عمرانی و یا هر زمینه دیگری حضور شوراها به نحوی متبلور است و این نشان می دهد شوراها می توانند نقش تأثیرگذاری را در همه عرصه ها ایفا نمایند.

ایشان بیان داشت: متأسفانه امروزه شوراها از هدف ایده آل فاصله زیادی دارند و به دلایل مختلفی نتوانسته اند به جایگاه واقعی خود دست یابند. یکی از دلایل عدم تحقق این مهم نبود آموزش است چرا امروز یک شورایی که در روستاها و شهرهای مختلف ما با هزینه شخصی خودش پیگیر مسائل مردم است نه مردم از او راضی اند و نه توانسته در کنار دولت مردان بعنوان یک رکن از ارکان تصمیم گیری نظام  اساسی موثر باشد . بنابراین اگر در ادوار گذشته آموزش شوراهای اسلامی جدی تر  گرفته می شد، امروزبا این مشکلات درگیر نبودیم .

غیبی حاجیور با اشاره به سیاست های شورای اسلامی استان در دوره پنجم مبنی بر شهرستانی برگزار شدن دوره های آموزشی شوراهای اسلامی تابعه استان ، خاطرنشان کرد:  سعی کردیم بحث آموزش را ازبقیه مسائل جدی تر بگیریم و امروز هم سومین کارگاه آموزشی است که به صورت شهرستانی درکوهرنگ اجرا می گردد.

ایشان با اشاره به عناوین این کارگاه آموزشی گفت:  انتظار می رود در این کارگاه عزیزان شورایی به شناخت کافی از شرح وظایف و اختیارات ، نحوه تنظیم بودجه و صورت های مالی و نحوه تعامل با شوراهای فرادست و ادارات شهرستانی و استانی دست یافته تا به این موضوع واقف شوند که وظایف شوراها در قبال مردم و مسئولین به چه صورت است و در مواقع حضور بین مردم مسائل را به گونه ای عنوان نمایند که سطح توقع مردم با توان شوراها به حالت بالانس برسد.

رئیس شورای اسلامی استان با تأکید بر نقش تأثیرگذاری فضای مجازی ، بیان نمود:  اخیراً شاهدیم که  از گوشه های مختلف هجمه های متفاوت  به سمت شوراها، این نهاد نوپا وارد می گردد و گاهاً برخی مسائل قومی و یا سیاسی باعث شده بجای اینکه شوراها عزمشان را برای مدیریت بهتر شهرها  و روستاها جزم کنند درگیر مسائل داخلی شده و به دنبال این باشند که عضوی را ازمجموعه خارج و خودشان را جایگزین نمایند. این یکی از معضلات در ارتباط با شوراهای اسلامی بوده که باید تلاش کنیم در کمال آرامش پیگیر برای حل آن باشیم چرا که اگر امروز جایگاه خدمت رسانی در اختیار ماست باید بصورت بهینه از این فرصت استفاده شود .

وی در پایان افزود: در این کارگاه آموزشی با توکل بر خدا و حضور اساتید محترم سعی می کنیم در جهت چابک سازی  شوراها گام برداشته و نهایتاً به پرسش های اعضای محترم شوراهای شهری و روستایی پاسخگو باشیم.


بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111