چهارشنبه, 22 آبان 1398 English
         

عنوان : اعضای شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ، روز ملی و هفتۀ دامپزشكی را تبریك گفتند
عنوان گروه خبري :
پیوندها :

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، اعضای شورای اسلامی استان، به مناسبت هفتۀ نکوداشت دامپزشکی، در محل سالن جلسات این اداره کل حضور و این روز را به مدیریت و کارکنان تبریک گفتند.

دکتر حسینعلی سلطانی، مدیرکل دامپزشکی استان، ضمن خوش‌آمدگویی و تشکر از این اقدام نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستا به مناسبت هفتۀ دامپزشکی؛ به اهم فعالیت‌های دامپزشکی اشاره کرد و اظهار داشت: کنترل بیماری‌های دام و بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان (دام) وظیفۀ اصلی دامپزشکی است.

وی گفت: واکسیناسیون دام‌ها به منظور پیشگیری از رخداد بیماری‌های واگیر دامی و برخی بیماری های مشترک (زئونوز)، وظیفۀ دامپزشکی است و برخی واکسن‌ها به صورت رایگان در جمعت دام سبک و سنگین، استفاده می‌شوند و برخی واکسن‌ها تحت عنوان واکسن‌های بهادار، توسط بخش غیردولتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دکتر سلطانی بیان داشت: وظیفۀ دیگر دامپزشکی انجام مستمر و مداوم بازرسی و نظارت‌های بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی است. شیر، عسل، انواع گوشت، آلایش‌های خوراکی دام و ... تا قبل از انجام فرآوری، جزء فرآورده‌های خام دامی محسوب می‌شوند و نظارت‌های بهداشتی این محصولات از مرحلۀ تولید تا عرضه بر عهدۀ دامپزشکی است.

سلطانی خاطر نشان کرد: فعالان در این عرصه، شامل بخش دولتی و غیردولتی در خط مقدم مبارزه با بیماری‌های مشترک هستند. از طرفی حلالیت این محصولات توسط روحانیون، در همۀ کشتارگاه‌های دام و طیور سبب می‌شود تا این محصولات از نظر شرعی نیز تضمین شوند.

در ادامه اعضای شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با تبریک روز ملی و هفتۀ دامپزشکی به مدیرکل و کارکنان مجموعۀ دامپزشکی استان، ضمن مطرح کردن پرسش‌های خود، به بحث و گفتگو پرداختند.

معتمدی-مهر98بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111