جمعه, 13 تير 1399 English
         

رو عنوان : بهنام صادقی سفید دشتی ، نماینده شهرستان بروجن در شورای اسلامی استان
عنوان : وجود تصفیه خانه فاضلاب و غرفه های فروش دام در ورودی شهر مركز شهرستان بروجن ناخوشایند است
عنوان گروه خبري :
پیوندها :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان  چهارمحال و بختیاری ، ظهر روز دوشنبه  مورخ 15/7/98 اعضای شورای اسلامی استان با مدیرکل و کارکنان مجموعۀ دامپزشکی استان در محل  سالن جلسات این اداره کل  دیدار و گفت و گو کردند.

 

بهنام صادقی سفید دشتی درابتدای این دیدار ضمن گرامیداشت هفته دامپزشکی و تشکر از زحمات این مجموعه در سراسر استان گفت شعار اداره کل دامپزشکی در سال جاری با عنوان دام سالم ، غذای سالم ، انسان سالم  بسیار پربار و پرمعنا می باشد اما حقیقتاً این مهمات رعایت نگردیده.

 

نماینده شهرستان بروجن در شورای اسلامی استان  با اشاره به اینکه نظارت بر همه کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی گوشت در استان توسط دامپزشکی انجام می شود،ادامه داد: کارشناسان دامپزشکی قبل و بعد از کشتار دام لاشه آن را معاینه می کنند اما اغلب کشتارگاه های استان از استاندارد کافی برخوردار نیستند و زیر ساخت های بهداشتی مناسب جهت این کشتارگاه ها فراهم نمی باشند که لازم است دستگاه های متولی از جمله دامپزشکی و سازمان  بهداشت اهتمام ویژه ای نسبت به این موضوع داشته باشند که قدم های بسیار بزرگی در راستای تحقق شعار امسال سازمان دامپزشکی کل کشور برداشته شود.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از هزار بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد اضافه کرد کشتار غیربهداشتی دام توسط قصابان محلی در شهرها و روستاها در ملأ عام  و نظاره مردم بر چهره خشن زبح دام ، ضرورت پیگیری جهت تاسیس کشتارگاه های صنعتی و سالم در سطح استان با توجه به عدم وجود این مهم  را در اولویت کار اداره کل دامپزشکی استان دو چندان می کند چرا که مصرف گوشت آلوده تهدیدی است جدی بر علیه سلامت جامعه .

 

صادقی سفید دشتی افزود وجود تصفیه خانه فاضلاب و غرفه های مرکز فروش دام  در ورودی شهر مرکز شهرستان بروجن  تصویر نامناسبی را ایجاد نموده  که می طلبد مسئولین امر با اعمال فشار بر دستگاه های مرتبط این مشکلات را مرتفع نمایند.

 

نماینده شهرستان بروجن در شورای اسلامی استان ایجاد زیرساخت مناسب در شهرستان بروجن جهت کشتار دام و احداث کشتارگاه صنعتی و همکاری با بخش خصوص  جهت تحقق شعار امسال سازمان دامپزشکی را از اهم مطالبات مردم شریف شهرستان بروجن و از جمله مواردی دانست که باید در دستور کار مسئولین ذیربط قرار دهید.

 

وی گفت متاسفانه در حال حاضر به مسئله دام و دامپزشکی آنگونه که باید توجه ای نمی شود در همین راستا بنده به عنوان نماینده شهرستان بروجن دعوت از مسئولین دامپزشکی جهت حضور در جلسه تخصصی شورای اسلامی این شهرستان جهت رفع معضلات مرتبط را معمول  و امیدوارم در جلسه مذکور به صورت تخصصی موارد مرتفع و حل گردد .

/پایان/معتمدی/مهر98بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111