جمعه, 24 مرداد 1399 English
         

رو عنوان : فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) :
عنوان : پروژه بهشت‌آباد تا زمان رفع مشكلات اجرایی نمی‌شود
عنوان گروه خبري :
پیوندها :
    /  2

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ، سردار سعیدمحمد ۲۶ خردادماه در جمع اعضای شورای استان، خانه کشاورز و فعالان حوزه آب چهارمحال و بختیاری  با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا یک مجموعه رسالت محور است، اظهار کرد: این قرارگاه در سال ۶۸ بر اساس نیاز کشور به نیروهای متخصص برای اجرای پروژه‌های بزرگ شکل گرفت و به نوعی رقیب شرکت‌های بزرگ بود.

فرمانده قرارگاه  سازندگی خاتم‌الانبیا با تأکید بر اینکه کارنامه این مجموعه در طول ۳۰ سال گذشته درخشان است، گفت: ۴۰ درصد تولید بنزین کشور توسط پروژه‌های  اجرایی این قرارگاه در کشور تأمین می‌شود و در زمانی که کشور مورد تحریم بنزین قرار گرفت پروژه ستاره خلیج فارس به دست توانمند متخصصان این قرارگاه احداث و مشکل کمبود بنزین در کشور رفع شد و امروز بنزین به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: تولید ۱۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین، اجرای ۶ فاز پارس جنوبی، اجرای ۴ هزار کیلومتر راه‌آهن، ساخت ۵۰ درصد مخازن سدهای کشور، اجرای ۹۰۰ کیلومتر آزادراه، اجرای ۵۳۰۰ کیلومتر خطوط انتقال نفت و گاز، احداث ۸۰ درصد اسکله‌ها و بنادر کشور از جمله مهم‌ترین اقدامات قرارگاه خاتم‌الانبیا در طول ۳۰ سال اخیر بوده است.

سردار محمد با اشاره به اینکه رسالت ما بهبود بخشیدن وضعیت معیشتی و رفاهی مردم ایران است، تأکید کرد: قطعا ما عملی را انجام نمی‌دهیم که برای مردم مشکلی ایجاد کند، دغدغه‌های مردم چهارمحال و بختیاری در موضوع بهشت‌آباد دغدغه ما نیز است.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا یادآور شد: نقش این قرارگاه در پروژه‌های مختلف متفاوت است، در اجرای پروژه سد و تونل بهشت‌آباد نقش قرارگاه خاتم‌الانبیا پیمانکاری است و طراحی پروژه و ارزیابی‌های مختلف توسط کارفرما صورت گرفته بود و ما احساس می‌کردیم پیوست‌های این طرح آماده شده است.

وی با بیان اینکه تاج سد بهشت‌آباد به دلیل تأمین آب یزد و کرمان از سدخرسان تا حدودی کاهش یافت، بیان کرد: این پروژه در حال حاضر به علت مشکلات به وجود آمده متوقف شده است و تا زمانی که این مشکلات حل و فصل نشود قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرای پروژه را آغاز نمی‌کند.

سردار محمد با تأکید بر اینکه منافع استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان باید در پروژه سد و تونل بهشت‌آباد درنظر گرفته شود، عنوان کرد: مسائل و دغدغه‌ها باید در جلسات کارشناسی وزارت نیرو مطرح شود، قرارگاه خاتم‌الانبیا آمادگی دارد طرح‌های این پروژه را مجددا با حضور کارشناسان خبره این حوزه بررسی کند.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا خاطرنشان کرد: به غیر از این قرارگاه هیچ پیمانکاری توانایی انجام پروژه بهشت‌آباد را ندارد، مردم نگران تضییع خود نباشند، تا زمانی که اجماع در جلسات کارشناسی صورت نگیرد این پروژه توسط  قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرا نمی‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه چالش آب در بسیاری از استان‌های کشور وجود دارد، تصریح کرد: اصلاح الگوی کشت و استفاده از روش‌های نوین آبیاری می‌تواند میزان آب مصرفی را در بخش کشاورزی کاهش دهد، کشاورزان باید آموزش‌های لازم را در این خصوص فرا بگیرند.بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال بختیاری
DOURAN Portal V3.9.8.111